Zasoby Rodziny. Ogólnopolska Konferencja 17.04.2005 Uniwerstet Gadański

031Zapraszam wszystkich na Ogólnopolską Konferencję poświęconą rodzinie. 17.04.2015 Uniwersytet Gdański, Wydział Nauk Społecznych, Instytut Pedagogiki

Gdańsk 2015

Program konferencji:

Zasoby rodziny. Komunikat 3.(2)

Refleksje pokonferencyjne:

Pierwszy raz gościłam na konferencji organizowanej przez Uniwersytet Gdański. Byłam pod ogromnym wrażeniem nowego budynku Wydziału Nauk Społecznych. Piękny, nowoczesny i przestrzenny. Wydawał się także bardzo funkcjonalny.

Dawno nie spotkałam się z tak ogromnym profesjonalizmem przygotowania konferencji. Mówię tu o zapleczu logistycznym. Wszystko było przygotowane w najmniejszych szczegółach. Gospodarze życzliwie zajęli się przyjezdnymi gośćmi. Przybyła duża reprezentacja Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza z Poznania.

Obrady główne jak i obrady plenarne dostarczyły wielu refleksji i wywołały sporą dyskusję. Wszystko odbywała się jednak w bardzo życzliwej atmosferze. Uczestnikami byli także praktycy z gdyńskiego MOPS -u. Ich doświadczenia były bardzo cennym ubogaceniem tej konferencji. Mam nadzieję, że publikacja będzie równie interesująca i bogata w wieloaspektowość rozważań na temat rodziny. Prezentowane badania były niezwykle istotne i ukazały, ze rodzina jako źródło zainteresowania badawczego nadal jest istotna i intersująca.

Z pewnością odwiedzę jeszcze kiedyś Uniwersytet Gdański.